Akvarelės

Akvarelės

akvarelė 'Du Besibučiuojantys Paukščiai', dailininkas-tapytojas Le-ZaPaveikslas “Du Besibučiuojantys Paukščiai”, technika: akvarelė, popierius, 32,8 x 45,6 cm. 1997 Copyright © dailininkas-tapytojas Leonid Zаdonski (Le-Za)

————————————————————————————————————————————————

 Paveikslas "Du žiogai ir Vynuogių Krūmas", technika: akvarelė, popierius, 2006 dailininkas-tapytojas Le-Za

Akvarelės paveikslas "Du Žiogai ir Vynuogių Krūmas", technika: akvarelė, popierius, 2006 Copyright © dailininkas-tapytojas Leonid Zаdonski (Le-Za)


————————————————————————————————————————————————

="Akvarelės

Paveikslas "Laimingas Žiogas, suradęs Vinuogės", technika: akvarelė, popierius, 2006 Copyright © dailininkas-tapytojas Leonid Zаdonski (Le-Za)


————————————————————————————————————————————————
Mano akvareliniai darbai nėra tradicinė “sausą” akvarelinė tapybą, kuri paprastai daroma dengiant daug dažų sluoksnių toje pačioje popieriaus vietoje. Kai aš tapau akvarelinį paveikslą, aš bandau toje pačioje popieriaus vietoje dėti dažus tiktai vieną kartą. Girdėjau, kad ir praeityje, ir dabar, meno kritikai vis negali sutikti, kas yra akvarelės menas – ar tai yra tapyba, ar yra grafikos technika? Kas dėl mano paties akvarelinių darbų, tai aš asmeniškai manau, kad tai nėra akvarelinė tapyba, bet greičiau grafika, sukurta naudojant akvarelinius dažus.

Tai užima daug darbo, padaryti vieną tokį akvarelės paveikslą, nes visas tapymas turi būti atliktas labai tiksliai ir kruopščiai. Šį piešimo ar tapymo rūšis nėra, žinoma, pats paprasčiausias būdas sukurti akvarelė, nes čia viena vienintelė klaida gali sugadinti visą darbą. Tačiau aš naudoju būtent jį, nes jis leidžia vaizdui išlikti skaidrių, permatomų ir ryškių, užpildyti popieriaus erdvė “orų”, o objektus – lengvumų.

Kai kuriems žmonėms mano akvarelės atrodo panašūs į kinų tapyba, ir jie sako, kad aš siekių juos. Bet tai nėra tiesa, nes aš tikrai ne bandau ką nors kopijuoti. Be kitų dalykų, tai butu neįdomu. Kai stengies sukurti kažką gražaus, ir ant to dirbant, reikia laikytis specifinės mąstymo logikos. Gali būti, kad Kinijos dailininkai praeityje irgi laikėsi tos pačios mastymo logikos ir, ko gero, būtent iš ten ir ateina kažkoks paviršutiniškas darbų panašumas.

2012 kovo 05


grįžti į pagrindinį puslapį